Tsar B
Tsar B
14 Şubat 22:00
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Belçikalı DIY prodüktörü Justin Bourgeus’un R&B projesi.

ne yaptı?
Klasik keman eğitimi aldı, fakat yeraltı müzik dünyası ve dans pistlerinin cazibesine kapıldı. 2016’da kendi adını taşıyan teklisini piyasaya sürdüğünde FKA twigs, Azalia Banks ve MIA ile kıyaslandı. Kendi deyimiyle “gece kadar karanlık bir R&B” yapıyor, dans pisti amatörlerinden profesyonel koreograflara tüm dans tutkunlarını elektronik altyapılı, Ortadoğu nameleriyle bezeli, kimi zaman sert ve öfkeli synth’leriyle harekete geçiriyor. Evi Belçika’daki Pukkelpop ve Brighton’daki Great Escape performanslarıyla yalnızca kulağa değil göze de hitap ettiğini kanıtladı, görkemli vokaliyle dinleyenleri kendine hayran bıraktı. Ünlü koreograf ve dans eğitmeni Alexander Chung’un “Escalate” şarkısına armağanı dans klibi, 20 milyonun üzerinde izlendi. İlk albümü ‘The Games I Played’in arefesinde, 2018’in Aralık ayında ilk Türkiye konseri için Salon’a misafir oldu. Bir konserden fazlası olan müthiş performansı hala akıllarda… Hala akıllardayken de Tsar B bir kez daha Salon’da!

nasıl?
Björk, Grimes ve Rihanna’yı aynı potada eritecek cesaret, muazzam bir femme fatale rehberliğinde yarın yokmuşçasına dans!

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv

Ayakta 60 TL Öğrenci 45 TL
#saloniksv #salononyaşında


who?
R&B project of Belgian DIY producer Justine Bourgeus

bio
Studied classical violin, yet got lured by the underground music world and dance arenas. Mentioned in comparison with FKA twigs, Azalia Banks and MIA after she released her self-titled EP in 2016. She makes “R&B as dark as the night” in her own words and puts every dance enthusiast from disco amateurs to professional choreographs in motion with her electronica-influenced, at times intense and aggressive synths, ornamented with Middle Eastern tunes. Her performances at home in Pukkelpop and Brighton’s Great Escape proved her appeal to the eyes as well as the ears, and her magnificent vocals took listeners’ breath away. The video clip featuring the choreography of the celebrated choreographer and dance tutor Alexander Chung dedicated to her song “Escalate” got 20 million hits on Youtube. She visited Salon on the eve of her new album ‘The Games I Played’ on December 2018 for her Turkey debut. Her more-than-just-a-performance still lingers in our heads. Now, she is back in town.

sound
The melting pot of Björk, Grimes and Rihanna; a night in which to dance like there is no tomorrow in the company of a seductive femme fatale!