Etnik Bas: Aga B (Live)
Etnik Bas: Aga B (Live)
22 Nisan 21:30
Babylon
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sokak No:1 Bomonti, Şişli
Türkçe rap ve hip-hop sahnesinin yükselen isimlerinden Aga B ve sürpriz konuklarıyla; “Etnik Bas” serisi kapsamında, 22 Nisan’da buluşuyoruz!

Farklı coğrafyaların geleneksel müziklerini; bas ağırlıklı altyapılar, elektronik beat’ler, dub, trap, hip-hop, funk ve rock elementleriyle birleştiren sound’ları dans pistine taşıyoruz. “Etnik Bas” serisinde; kökeni İngiltere ve Jamaika soundsystem kültürüne, sokağa ve farklı dillere dayanan müzik tarzlarının yanı sıra protest duruşlarıyla da dikkat çeken isimler konuğumuz oluyor!

Ankara’daki üretken hip-hop ve rap sahnesinin içinde yer alan Aga B, ilk albümü “Al! Bum!”u 2016 yılında yayımladı. Akustik ve elektronik sound’ların bir araya gelerek oluşturduğu altyapıların üstüne kendine has vokalini işleyen Aga B; prodüktörlüğünü BUGY ve DJ Suppa’nın üstlendiği ikinci albümü “MUAF”ı 2019’da paylaştı. Ezhel, Kamufle, Sansar Salvo ve Eypio gibi isimlerle birçok ortak çalışma yapan rapçi; övgü toplayan canlı performanslarıyla kendinden sıkça bahsettiriyor. Babylon’a goblinleri zıplatmaya gelen Aga B; dinleyicileriyle yeni parçalarını paylaşacak.

Biletler Biletix’te!