Tümer Uluçınar Quintet
Tümer Uluçınar Quintet
30 Mart 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Tümer Uluçınar (g), Batu Şallıel (s), Kaan Bıyıkoğlu (ham, p), Apostolos Sideris (b), Berke Özgümüş (d).

Müziğe, küçük yaşlarda farklı enstrümanlar çalarak başlayan Uluçınar, Güzel Sanatlar Lisesine girerek klasik gitar eğitimine başladı ve burada devam etti. Liseden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi klasik gitar bölümünü kazanarak Ricardo Moyano’nun öğrencisi oldu. Eğitimi sırasında Moyano ile klasik gitar ve latin gitar çalıştı. Daha sonra caz gitar bölümüne geçiş yaparak Ricardo Moyano ile caz gitar ve caz armonisi, Kamil Erdem ile de ensemble çalışmalarını tamamlayıp 2015 yılında mezun oldu.

Sahne hayatı süresince bir çok farklı grupta yer alarak caz sahnesinin tanınmış simaları ile performanslar sergiledi. Uluçınar, halen performanlarına hem kendi grubuyla hem de farklı gruplarla şehir içinde ve şehir dışında devam etmektedir.

Bu özel gecede post-bop ve modern bir repertuvarla karşınızda olacak olan grup, Brecker – Martino – Turner – Kreisberg gibi bestecilerin parçalarına yer verecek.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Started playing a few instruments at an early age, Uluçınar began playing classical guitar in the High school which is Anatolian Music and Fine arts high school. After high school, he continued to his education at the Yıldız Technical University classical guitar department and became a student of Ricardo Moyano. He studied classical guitar and Latin guitar with Moyano. A certain time later changed his department to jazz guitar. In the jazz department, he took jazz harmony and jazz guitar lessons from Ricardo Moyano and ensemble lessons from Kamil Erdem. Uluçınar graduated in 2015 from Yıldız Technical University. During his career he has played with many groups and well-known musicians of the jazz scene. Recently giving concerts in Istanbul and other cities of Turkey with his band and other groups.

Tonight the group will play modern and post-bop pieces as a quintet and will perform some compositions from the jazz giants like Brecker – Martino – Turner – Kreisberg.

Music Charge: 50.-TL